Luulekonkurss „Viieviisi“

14.–21. oktoobrini toimus üle-eestiline laste ja noorte kirjandusfestival Luup. Paljude erinevate kirjandusürituste seas viidi traditsiooniliselt  läbi omaloominguvõistlus.

Osalejatelt oodati konkursile  vabas vormis luuletust, milles oli tarvis kasutada vähemalt üht viiest etteantud märksõnast.

Töid hinnati kolmes vanuseklassis:  4.–6. klass, 7.–9. klass ning 10.–12. klass.

Tavapäraselt hindasid kahe noorema vanuserühma luuletusi gümnaasiumiõpilased ning vanema astme õpilaste töid Tartu ülikooli tudengid. Põhikooliõpilaste seas esitati kokku 249 tööd.

Omaloominguvõistlusel osalesid edukalt ka Hansa kooli õpilased.

Nooremas vanuserühmas võitis I koha Helga Strohmann (5.a klass, juhendaja Lea Sokman) luuletusega „Mardika leek“.

Keskmises vanuserühmas saavutas II koha Brenda Regina Reinaru (8.c klass, juhendaja Lea Sokman) luuletusega „Teekond“.

Palju õnne ja loomeindu võitjatele!

Suur aitäh kõigile võistlusel osalenud õpilastele ja juhendajatele!