Arvustusvõistlus Kapsas

Reedel, 26. jaanuaril kuulutati Eesti Lastekirjanduse Keskuses välja arvustusvõistluse Kapsas võitjad. Konkurss, mida korraldab Eesti Lastekirjanduse Keskus koostöös Õpetajate Lehe ja ajakirjaga Hea Laps, kestis  24. augustist 30. novembrini 2023 ning oli suunatud 6.–9. klasside õpilastele üle Eesti.

Võistlusele laekus kokku 88 tööd ning nende hulgast valis parimad välja 6-liikmeline žürii: Anna-Magdaleena Kangro ja Kätlin Vainola Heast Lapsest, Jaanika Palm, Ülle Väljataga ja Helena Kostenok Eesti Lastekirjanduse Keskusest ning Tuulike Kivestu-Rotella Õpetajate Lehest. Töid hinnati kahes vanuseastmes:  6.–7. klasside ja 8.–9. klasside õpilased.

8.–9. klasside vanuseastmes jagasid esimest ja teist kohta Tartu Hansa Kooli 8.c klassi õpilane Brenda Regina Reinaru (juhendaja Lea Sokman), arvustades Maarja Astoveri raamatut „Kurat ja ingel mu õlal“, ning Maria Mai Siimut Haapsalu Põhikoolist.

Palju õnne võitjatele! Soovime jätkuvat lugemisindu ja julgust mõtete avaldamisel!

Parimaid arvustusi saab varsti lugeda ajakirjast Hea Laps ja Õpetajate Lehest.