Kraanivesi

9. mail käis 2.klasside õpilastele veest rääkimas Eesti Vee- Ettevõtete Liidu esimees ja Emajõe Veevärgi juht Andres Aruhein. Ta selgitas, kuidas saadakse puhast kraanivett ning mis toimub veega kanalisatsiooni sattudes. Õpilased teadsid, et kanalisatsiooni ei tohi visata kätepaberit ega kallata kohvipaksu ja rasva, sest need tekitavad torudes kõige rohkem ummistusi. Nad said teada, kui väike osa tegelikult kogu maailma veest on joogiveeks kõlbulik. Ta kaasas lapsi vestlusesse ning selgitas, kui suur osa tarbitud veest kulub toiduks ja joogiks. Suureks imestuseks oli, et see on üliväike osa. Enamus puhtast joogiveest, mis kraanist tuleb, läheb kanalisatsiooni end pestes ja tualetis käies. Lapsed said teada, miks tuleb vett mõistlikult kasutada.