Tartu linna ja maakonna kunstiolümpiaadi piirkonnavoor

Laupäeval, 10.02.2024 toimus Tartu linna ja maakonna kunstiolümpiaadi piirkonnavoor, kus Hansa Kooli esindasid 9. d klassi tublid õpilased LUISA MIIA KIKAS ja MIHKEL ILVES. Mihkel Ilves saavutas pingelises võistluses III koha ja esindab kooli nüüd 4. mail Tartus Kõrgemas Kunstikoolis Pallas toimuval vabariiklikul olümpiaadil.

Kunstiolümpiaad on oma sisult ja ülesehituselt päris tõsine ettevõtmine ning juba sinna pääsemine on omaette saavutus.

Olümpiaad koosnes kolmest erinevast osast:

1. Kodune omaloominguline töö formaadil A2. Teemaks klassitsistlik mõisahoone ja selle kummituslugu;
  2. Kirjalik osa e kunstiteooria hõlmas kunstiajaloo erinevaid ajastuid nagu klassitsism, romantism ja realism;
  3. Kohapealne loovtöö (ülesandeks oli maalida Eesti loodusest lähtuv romantiline või realistlik maastikumaal, millest keegi või midagi püüab lahkuda või lausa põgeneda).

Soovime Mihklile edu ja täname tema õpetajat Elle Kaljustet.